Wednesday, February 28, 2024
HomePolitikëVasili:Rama po ia vë TVSH-në biznesit të vogël që të mos fitojnë...

Vasili:Rama po ia vë TVSH-në biznesit të vogël që të mos fitojnë oligarkët, por kjo është qesharake.

-

 

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga Lezha në lidhje me vendosjen e TVSH-së për bizneset e vogla. Vasili thotë se kryeministri tha se po ia vë TVSH-në biznesit të vogël që të mos fitojnë oligarkët, por kjo është qesharake.

Statusi i Petrit Vasilit: 
Kryeministri na la, dëgjoni ç’thotë: “do të rrënoj të varfrit, që të varfëroj oligarkët.”
Pu pu ç’kryeministër qesharak është ky!
Nga Lezha tha: Po ia vë TVSH-në biznesit të vogël që të mos fitojnë oligarkët”.
Domethënë: “do shkatërrojme të varfrit, që të varfërojmë të pasurit”,- thotë ky kryeministri ynë i paditur gjer në dhembje. Një budallallëk të tillë kolosal vetëm ai mund ta thotë.
Ngaqë është shkollëpakët e tallin edhe ministrat e tij dhe i thonë fjalë dhe shpjegime, që ai dihet që nuk i merr vesh fare dhe vetëm i përsërit si papagall i varfri, se ai vetë nuk lexon e nuk kupton gjë prej gjëje.
Telekomandën e shkollëpakut e kanë oligarkët në dorë, por këta të fundit u treguan më të sinqertelë dhe dolën sot paradite dhe deklaruan me gojën plot se janë shumë të lumtur me TVSH-në, që shkollëpaku po i vë bizneseve që luftojnë për bukën e gojës.
Informojeni këtë haluçinant që mijëra njerëz që mbajnë me gjak e djersë bizneset e tyre të vogla të mbijetesës po mbeten pa punë, pa bukë dhe pa shpresë, ndërsa ky zgërdhihet si derr i kënaqur në stanin e oligarkisë.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts