Wednesday, February 28, 2024
HomeAktualitetMinistrja Manastirliu nga Shkodra: Shembja per lirimin e spitaleve, mjeket do te...

Ministrja Manastirliu nga Shkodra: Shembja per lirimin e spitaleve, mjeket do te jene me paga europiane

-

Ministrja Manastirliu sapo ka mberritur ne spitalin rajonal te Shkodres. Gjate nje prononcimi per mediat ajo theksoi: Sot jemi ne Shkoder por po punojme ne te gjitha spitalet.

Ky aksion eshte per nje standart me shume edhe per kushtet higjeno sanitare.
Kemi ngritur central risterilizimi qe do ofroje sherbim per 4 spitale dhe mbulon 7500 nderhyrje.

Manastirliu: Partneriteti publik -privat do rrise sherbimet. Gjithashtu do rrisim buxhetin dhe do nderhyjme per mungesen e medikamenteve. Do mbeshtesim mjeket specialist me paga te  nivelit europian

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts