Wednesday, April 17, 2024
HomeKulturëMrekullia mistike e ujëvarës më të lartë në botë 

Mrekullia mistike e ujëvarës më të lartë në botë 

-

Ujëvara “Angel Falls” është ujëvara më e lartë në botë, e cila gjendet në Venezuelë.

Ujërat e Angel Falls në Venezuelë bien nga 979 metra lartësi.

“Angel Falls” është ujëvara më e lartë pa ndërprerje në botë, dhe është mahnitëse të shihen ujërat tek bien poshtë malit, e zhduken në misterin e poshtëm.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts