Thursday, November 30, 2023
HomeAktualitetPresidenti Meta vizitë zyrtare në Kosovë, takon homologun Thaçi

Presidenti Meta vizitë zyrtare në Kosovë, takon homologun Thaçi

-

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë, i ftuar nga presidenti Hashim Thaçi.

 

Fillimisht presidenti Thaçi do ta pres presidentin Meta, me pritje ceremoniale në Sheshin “Ibrahim Rugova”, për të vazhduar më tej me takimin bilateral.
Në fund të takimit dy presidentët Thaçi e Meta, do të mbajne nje konferencë për media.

 

Gjate qendrimit te tij Meta do te takohet edhe me zyrtare te tjere, perfshi kryeministrin Haradinaj dhe Ministrin e Jashtem Pacolli.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts