Wednesday, February 28, 2024
HomeAktualitetPropozimi i Tahirit, ja sa dënohesh nëse masakron deri në ngordhje kafshët

Propozimi i Tahirit, ja sa dënohesh nëse masakron deri në ngordhje kafshët

-

Zbardhet propozimi i Saimir Tahiri për disa ndryshime në Kodin Penal në lidhje me dhunimin e kafshëve, që çon deri në ngordhjen e tyre.

Sipas pr/ligjit,  në këtë rast parashikohet dënim me burg nga 6 muaj deri në 12 muaj dhe me gjobë nga 50.000 lekë deri në 100.000 lekë.

dokumenti43

dokumenti433

dokumenti2322 - Copy

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts