Saturday, September 30, 2023
HomePolitikëKuvend - Berisha: Ligji për pakicat nuk mund të burojë nga ministria...

Kuvend – Berisha: Ligji për pakicat nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme

-

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk u shpreh kundër ligjit për minoritetet, por ai tha se ky ligj nuk mund të burojë nga ministria e Jashtme.

Berisha: Në historinë e parlamentit ky është ligji i parë që një ministër i Jashtëm sjell në sallën e këtij parlamenti dhe ky është një aberacion total kushtetues në kundërshtim flagrant me praktikën  parlamentare. Nuk kam asgjë kundër ligjit.

Ai që njeh kushtetutën kupton se ky ligj nuk mund të burojë nga ministria e jashtme, sepse nuk mundemi ne të pranojmë që shtetasit tanë…po pse ministria e jashtme nuk na bën ligjin për mbrotjen e të drejtave të njeriut të qytetarëve shqiptare.

Veprime qesharake. Burim i një rivaliteti të klaneve mafioze në qeveri. Pastaj përcaktoni pakicat me emërtesë. Ai që di si përcakton pakicat e kupton që bën një kafë me këtë në kohët moderne.

/Oranews.tv/

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,875FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts