Saturday, June 3, 2023
HomeAktualitetHomazhet - Nisin homazhet për ish-ministrin Dritan Prifti

Homazhet – Nisin homazhet për ish-ministrin Dritan Prifti

-

Kanë nisur homazhet për ti dhënë lamtumirën e fundit ish-ministrit të Energjitikës, Dritan Prifti i cili u nda nga jeta në mënyrë të parakohshme.

Homazhet po zhvillohen në ambientet e Muzeut Historik. Ndërsa në orën 13:00 trupi i tij do të përcillet për në banesën e fundit në varrezat e Shishtufinës.

Pas përpjekjeve të shumta, 49 vjeçari nuk arriti ta mposhtë sëmundjen e tij as me ndihmën e mjekëve të specializuar.

Prifti ka patur një karrierë të pasur politike ku ka qenë faktor kyç në bashkëpunimin e Partisë Demokratike me Lëvizjen Socialiste për Integrim në vitin 2009.

Foto: Gramoz Ruçi dhe Anastas Angjeli

Foto: Gramoz Ruçi dhe Anastas Angjeli

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts