Saturday, December 2, 2023
HomePolitikëRama:Integrimi ne Be,shqiptareve po u soset durimi

Rama:Integrimi ne Be,shqiptareve po u soset durimi

-

Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian është një ndër prioritet kryesore të Qeverisë Rama për këtë mandat 4-vjeçar. Por me sa duket e herëpashershme të vendosura nga Brukseli duket se kanë ngjallur reagimin e kryeministrit Rama.

 

 

Në një intervistë për gazetën gjermane “Frankfurter Rundschau”, kreu i qeverisë shqiptare shprehet se qëndrimi i Brukselit ndaj vendit tonë është i padrejtë sa i takon çështjes së hapjes së negociatave.

Kryeministri Rama thotë se shqiptarëve po u soset durimi me Bashkimin Europian, i cili sipas tij, po i jep më shumë përparësi procesit të integrimit të Serbisë dhe Malit të Zi, sesa Shqipërisë.

Sipas Ramës, është një çmenduri fakti që udhëheqësit europianë e lidhin hapjen e negociatave të pranimit në BE, me zgjedhjet në vendet e tyre apo rebelimin e opinionit publik.

Related articles

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts