Tuesday, September 26, 2023
HomeAktualitetMiratohet plani i pergjithshem vendor i Shkodres

Miratohet plani i pergjithshem vendor i Shkodres

-

Ashtu sic deklaroi pak dite me pare per Tv1-Channel kryetarja e bashkise Voltana Ademi, sot Keshilli Kombetar i Territorit ka miratuar planin vendor te bashkise. Ky lajm behet i ditur nga vete ky instititucion permes faqez zyrtare ne facebook.

“MIRATOHET PLANI I PËRGJITHSHËM VENDOR I SHKODRES

Bashkia Shkoder, sot ka dokumentin themelor te zhvillimit.
Një tjetër premtim i mbajtur për banorët e Shkodrës!
Këshilli Kombëtar i Territorit i ka hapur dritën jeshile të këtij plani vendor të Bashkisë Shkodër. 
Shkodra ka tashmë “kushtetutën” e zhvillimit. Me asnjë kundërshtim, KKT miraton këtë plan, një arritje historike për çdo banor të Bashkisë Shkodër, nga Thethi në Velipojë. Një hap i madh për zhvillimin e Shkodrës, zhvillimin e potencialeve, resurseve dhe territorit tonë të përbashkët.” 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts