Sunday, September 24, 2023
HomeArsimNis viti i ri arsimor ne USH. E pranishme zvkryeministria Senida Messi

Nis viti i ri arsimor ne USH. E pranishme zvkryeministria Senida Messi

-

Nis viti i ri akademik 2017 – 2018 ne universitetin ” Luigj Gurakuqi”. E pranishme ne ceremonine e USH zv/kryeministrja Senida Mesi.

USH ne kete vit 26 programe bachelor dhe 32 programe master.
Te pranishem drejtues vendore, pedagog e studente.
1380 studente ulen per here te pare ne kete universitet.

Mesi: Nje pershendetje e vecante per studentet qe ulen per here te pare ne auditore. Reforma ne universitet kete vit ka treguar veten. Me ne fund prevalon meritokracia.

Mesi: Do te krijojme kushte bashkekohore per studentet. Eksperienca ime si pedagoge me ka ndihmuar te di problemet e do te punojme ti zgjidhin. Lidhja e vecante me Shkodren qytetin tim, do te jete nje shtyse me shume. Duke shfrytezuar pranine e vendoreve, jemi te gatshem per bashkepunim e mbeshtetje. Vit te mbare te gjitheve

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts