Wednesday, July 17, 2024
HomeAktualitetXhafaj ka zhvilluar takim me drejtuesit e Policise kriminale ku paralajmeron masa...

Xhafaj ka zhvilluar takim me drejtuesit e Policise kriminale ku paralajmeron masa te ashpra

-

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një takim me të gjithë drejtuesit e Policisë kriminale ne vend  ku paralajmëroi masa të ashpra për disa nga oficerët e hetimeve në qarqe që dyshohen se favorizojnë grupe të caktuara kriminale.

Xhafaj: U shkëput një pjesë e implikuar e Policisë, nga kjo veprimtari kriminale. Policia të tregohet e fortë me “të fortët”.

Ministri paralajmëroi masa të ashpra për disa nga oficerët e hetimeve në qarqe. Ministri i Brendshëm ka kërkuar të  rihapen dosjet e vjetra në fushën e trafiqeve dhe vrasjeve.

XhafajNë Polici vetëm punonjës bazuar në 2 kritere, integritet dhe aftësi profesionale. Të rihapen dosjet e vjetra në fushën e trafiqeve dhe vrasjeve.

Në takimin me dyert të mbyllura, kreu u ministrisë së Brendshme ka paralajmëruar një operacion të gjerë kundër grupeve kriminale në bashkëpunim me partnerët e huaj gjë të cilën e ka lajmëruar më herët edhe kryeministri Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts