Ja kush eshte kryeprokurori qe ka firmosur kerkesen per heqjen e imunitetit te Tahirit

0
1269

Këshilli i Mandateve dhe Imunitetit pritet të votojë sot për heqjen ose jo të iminutetit të deputetit socialist Saimir Tahiri.

Është kryeprokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj, i cili ka firmosur kërkesën për heqjen e imunitetit dhe arrestimin e Saimir Tahirit, si i dyshuar për lidhje me bandën e trafikut të drogës “Habilajt”.

Hajdarmataj është emëruar në këtë post nga Kryeprokurori Adriatik Llalla në vitin 2016.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here