Berisha cileson shkelje te rregullores vendimin e Ruçit per te shtyre mbledhjen

0
1075

Ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson shkelje të rregullores vendimin e marrë nga Gramoz Ruçi për të shtyrë me një ditë mbledhjen e Këshillit të Mandateve dhe Rregullores, i cili pritet të vendosë për heqjen e mandatit të ish-ministrit.

 

 

Sipas Berishës, Ruçi e shkeli rregulloren sepse do të mbrojë djalin e kushërirës së tij, një person që kultivon kanabis në Salari të Vlorës, të cilit i nxjerr edhe emrin.

STATUSI I PLOTË

Ja pse don Gramozi shkeli Kushtetuten dhe regulloren ne mbrojtje te Saje qorrit!
Digjet ne Salari kulla e madhe e “barit” e Qerem Braçit!
Lexoni mesazhin e salariotit dixhital! sb
“Doktorr pershendetje..Nuk paske marr vesh djegien e kullës së madhe te “barit” ne Salari pronë e Qerem Braçit mbrëmë natën,para se te venin ca Iveko te Policis ?Aq bar sa krejt Vlora s’e kishte me gjith Habilajt..T’fala shokut Gramoz-humbje madhe per te..
nëna e ketij trafikantit eshte kusherira e pare e Gramozit,personi ka qenur problematik ne komunen Frakull ka pervetesuar disa toka te te tjereve se bashku me kryetarin e komunes Viktor Çervanaku,..Qeremi ka afera te perbashketa me Gramozin mbjellin se bashku siperfaqesh te medha me kanabis ne vendin e quajtur “Qafa e Kreshës”per tre vjet rresht.me ndihmene tij ai ka arritur drejtor i Ujsjellsit Tiranes emruar nga Lal Fiku..dhe i hequr pas pak ditve e fut ne burg per vepra te tjera ..??!!…plagosje ai se bashku me djemt e tij ne Levan te disa personave dhe asnje dit burg…”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here