Ish-ministri i brendshem,Saimir Tahiri rikthehet ne banesen e tij

0
2063
Ministri i Brendshem Saimir Tahiri, duke dale nga Prokuroria e Krimeve te Renda, ku ka deshmuar ne lidhje me akuzat e deputetit Tom Doshi. Doshi ka akuzuar Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta se ka porositur vrasjen e tij dhe te deputetit demokrat Mhill Fufi./r/n/r/nMinister of Interior Samir Tahiri, at the Prosecution of Serious Crimes, where he testify about the allegations of lawmaker Tom Doshi. Doshi has accused the Speaker of Parliament Ilir Meta because he has ordered his murder and Mhill Fufi.

Pasi ripërsëriti shprehjen “S’keni parë gjë akoma”, ish-ministri i Brendshëm, rikthehet në banesën e tij, atje ku ndryshe nga një ditë më parë nuk e prisnin simpatizantët.

 

 

Vetë ish-ministri  nuk ka dashur të komentojë më shumë se pak minuta më parë. Ai iu ka kërkuar gazetarëve të largohen e të mos e presin më para banesës, pasi nuk ka gjë për të thënë.

Për të mësuar nëse do t’i hiqet apo jo mandati i deputetit me qëllim që t’i hapet rrugë zbatimit të kërkesës së Prokurorisë për ta arrestuar do të duhet të presim paraditen e nesërme në orën 10:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here