Fotomontazhi/ Berisha: Tahiri i ‘mbytur’ në drogë në mes të Kuvendit

0
1558

TIRANE– Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një fotomontazh në profilin e tij në Facebook, ku shfaqet ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në Kuvend he i rrethuar më kanabis. Në foton shihet edhe kryeministri Edi Rama duke qeshur.

Ironia e Berishës vjen në një kohë kur po mbahet mbledhja e Këshillit të Mandatit dhe Rregullores, ku u do të vendoset fati i ministrit Saimir Tahiri.

Prokuroria e Krimeve të Rënda i është drejtuar Këshillit me kërkesën për heqjen e imunitetit të Tahirit, me qëllim arrestimin e tij, pas dyshimeve se mund të jetë i përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here