Prove e forte e oficierit te policise per Tahirin/A do ta “fundose” ish-ministrin?

0
1713

Ndërsa Saimir Tahiri ka dalë nga mbledhja e Këshillit të Mandateve, e cila po vijon me dyer të mbyllura për të përgatitur raportin përfundimtar që do t’i paraqitet Kuvendit,

Prova më e fortë që Prokuroria ka kundër ish-ministrit të Brendshëm është dëshmia e një oficeri policie në Vlorë.

Personi në fjalë, mësohet se ka folur dhe ka dhënë dëshminë e tij para Prokurorisë kundër Saimir Tahirit. Por nuk dihet nëse kjo dëshmi do jetë aq e fortë sa të “fundosë” ish-ministrin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here