Rama i pergjigjet Bashes: Unë dua TË VËRTETËN ti KARRIGEN!

0
984

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar menjëherë në Facebook pas deklaratës për shtyp të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili tha se autoritetet italiane kishin prova të qarta se kishin kapur në flagrancë për trafik droge ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

 

 

Kreu i PD gjithashtu akuzoi edhe kryeministrin Edi Rama si udhëheqës i bandave dhe krimit në vend.

Nga ana tjetër, kreu i qeverisë i përgjigjet kundërshtarit të tij politik me ironi duke i thënë: LB bërtit po mos harro:Unë dua TË VËRTETËN ti KARRIGEN! Unë dua DREJTËSI ti do TEATER! Unë dua LUFTE me krimin ti krimin e do për POLITIKE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here