Vasili: Këshilli i Mandateve ka vetëm dy rrugë për Saimir Tahirin

0
934
VASILI NE CONFERENCE - Deputeti i LSI, Petrit Vasili, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se Kryetari i parlmentit Ilir Meta, nuk mund te jape doreheqjen per llogari te krimit te organizuar./r/n/r/nVASILI IN CONFERENCE - Lawmaker, Petrit Vasili, speaks during a press conference, speaks during a media statement for the "Doshi" case.

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” shpreh pakënaqësinë e tij për mënyrën sesi Komisioni i Këshillit të Mandateve po mban seancën e sotme ndaj ish-ministrit Tahiri.

 

 

Pavarësisht këtij fakti Vasili vë theksin te vendimi që ky komision duhet të marrë. Sipas tij, duhet marrë vendimi se në krahë të kujt qëndron komisioni.

Statusi i Petrit Vasilit
petirt vasili
Megjithese mbledhja keshillit te rregullores per heqjen e imunitetit zhvillohet me dyer te mbyllura, por kjo nuk ka asnje rendesi.
Ne fund ka vetem nje vendim:
Ose vote pro luftes ndaj droges dhe clirim nga narkoqeverisja ose kunder luftes ndaj droges dhe vazhdim te narkoqeverisjes se droges dhe krimit; qendrim te trete nuk ka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here