Kryemadhi ne seline e PD,takim me Bashen

0
1013

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka mbërritur pak çaste më parë në selinë e Partisë Demokratike ku është pritur nga Lulzim Basha.

Takimi vjen vetëm pak orë pasi Kryemadhi deklaroi se partia e saj do ë bashkohet me PD-së për të bojkotuar të gjitha komisionet parlamentare.

Të dyja partitë opozitare, PD dhe LSI kanë organizuar sot mbledhje grupi, që është pasuar nga takimi i dy krerëve për koordinimin e aksionit të frontit opozitar kundër ‘krimit në pushtet”.

Opozita e bashkuar ka paralajmëruar edhe protesta masive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here