Nxenesit e qytetit te Shkodres perkujtojne 146 vjetorin e lindjes se At Gjergj Fishtes

0
1114

Nxenesit e qytetit te Shkodres kane perkujtuar 146 vjetorin e lindjes se poetit, intelektualit dhe politikanit shqiptar At Gjergj Fishta.  Kjo figure shume dimensionale dhe e rralle per kombin shqiptar, “erdhi” ne sallen e biblotekes se Shkodres permes interpretimeve dhe poezive te gjimnazisteve te qyteti. Te pranishem ishin mesues, intelektual dhe drejtues te arsimit.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here