TRAGJIKE, VDES NJË MINATOR NË BULQIZË

0
905

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në minierën e Bulqizës.

Një minator vetëm 33 vjeç ka humbur jetën gjatë punës.

Paraprakisht, dyshohet se shkak i vdekjes së minatorit ka qenë një masiv gurësh, duke e zënë poshtë.

Paraprakisht, dyshohet se ka qenë një masiv gurësh i shkëputur në minierë dhe e ka zënë poshtë, e për pasojë i riu ka humbur jetën.

Mësohet se minatory po punonte në zonën D, ndërsa deri tani trupi i tij nuk është nxjerrë ende nga nëntoka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here