TROKET DIMRI, SHIKONI SI DO JETË MOTI NESËR NË VEND

0
1508

Jemi në vjeshtë por dimri ka trokitur në disa zona të thella malore, ku rrugët janë zbardhur dhe me borë.

Ndërsa ditën e sotme temperaturat kanë qenë të larta por me mot të kthjellët. Sipas meteoalb dita e nesërme është parashikuar të jetë kështu: “E ENJTE: Paraditja paraqitet me kthjellime e vranësira kalimtare në Verilindje – Juglindje ndërsa kthjellimet dominojnë bregdetin dhe gjithë ultësirën perëndimore.

Pasditja largon vranësirat edhe nga zonat Lindore duke bërë që territori shqiptar të dominohet nga moti i kthjellët.Temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante në mëngjes por rritje të ndjeshme do të sjellin orët e mesditës”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here