Friday, June 14, 2024
HomeSportGjici u ve nota trajnereve tek Kukesi. Cungu ? Njeri i ndershem...

Gjici u ve nota trajnereve tek Kukesi. Cungu ? Njeri i ndershem dhe korrekt ndersa Gjoka…

-

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, u ka vënë nota trajenrëve që kanë qenë në drejtimin e skuadërs së tij në vite. Gjatë intervistës për “SuperSport”, ai nuk ngurroi të thumbonte edhe ata që kishin ikur nga skuadra. “Ku janë ata trajnerët dhe Kukësi ku është? Faktet tregojnë që kam pasur të drejtë. Trajneri që nuk ka rezultate dorëhiqet vetë”, deklaroi Gjici.

Armando Cungu – 8

“Njeri korrekt e i ndershëm, me eksperiencën që kishte, Cungu nuk ka pasur president që ta ketë mbështetutr edhe financiarisht edhe në të tjera. Pati arritje kaloi turin. Për Cungun kam respektin maksimal”.

Ernest Gjoka – 8

“E falënderoj për punën te Kukësi. Por unë besoj që një trajner kampion nuk mund të shkojë te një ekip në fund tabele, është zgjedhje e tij. Mund të shkonte te Skënderbeu apo Partizani. Me një 8 duhet të jetë shumë, shumë i kënaqur se kaq e meriton”.

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts