E konfirmojnë mediat italiane, talenti i Vllaznisë në janar drejt Serisë A

0
3267

Një lajm i bujshëm nga Italia. Sipas “Calciomercato.it” portieri i talentuar i Vllaznisë, Alen Sherri do të transferohet në janar në një nga klubet e Serisë A. Sherri iu propozuar skuadrës së Romës para 2 sezonesh nga ndërmjetësuesi Lulzim Haxhiaj dhe pas provës drejtuesit vendosën të mos e bënin pjesë të klubit, shkruan PanoramaSport.

Portali italian shkruan se klubi i kryeqytetas do të pendohet që nuk firmosi me talentin shqiptar. Në adresë të tij tashmë kanë mbërritur disa oferta nga Seria A që po shqyrtohen me kujdes nga menxheri i tij italian.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here