Sunday, June 16, 2024
HomePolitikëManjani: E trishtë! Duan të shfajsohen me rrena koti. Janë zënë në...

Manjani: E trishtë! Duan të shfajsohen me rrena koti. Janë zënë në flagrancë e flasin përçart!

-

Maxhoranca kërkon të shfajësohet me rrena koti dhe kjo është e trishtë. Këtë, thotë ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një statusi në Facebook, ku thekson se, përfaqësues të maxhorancës e bëjnë jo se nuk dijnë, por se duan të shfajësohen.

“Duan të shfajsohen me rrena koti. Janë zënë në flagrancë e flasin përçart! Kështu bëjnë të gjithë të kapurit në flagrancë.

Dikush duhet tu thotë se kanë të drejtë të mos flasin. Se çdo gjë që thonë mund t’u përdoret kundër tyre!

Cilado qoftë arsyeja, e keq përdorjes së masës së sigurisë ndaj dikujt, është e trishtë të shohësh njerëzit e pushtetit ti përdorin këto gjëra për t’u mbrojtur!

Nuk mbrohet as pushteti e as dinjiteti duke shpifur!”, thotë Manjani

Nga Ylli Manjani

E trishtë!

Një Kryeministër; një Kryetar Grupi; një grup deputetësh (ku ka brenda edhe juristë); një maxhorancë e tërë nuk arrijnë të dallojnë një masë sigurimi nga një dënim penal!

Nuk dinë?!

Se besoj!

Duan të shfajsohen me rrena koti. Janë zënë në flagrancë e flasin përçart! Kështu bëjnë të gjithë të kapurit në flagrancë.

Dikush duhet tu thotë se kanë të drejtë të mos flasin. Se çdo gjë që thonë mund t’u përdoret kundër tyre!

Cilado qoftë arsyeja, e keq përdorjes së masës së sigurisë ndaj dikujt, është e trishtë të shohësh njerëzit e pushtetit ti përdorin këto gjëra për t’u mbrojtur!

Nuk mbrohet as pushteti e as dinjiteti duke shpifur!/360grade.al/

Screenshot 17

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts