Xhafaj mungoi ne ceremonine e nisjes se vettingut,reagon permes rrjetit social “Twitter”

0
811
XHAFA PER DRAFTIN E VENECIAS - Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ligjeve Fatmir Xhafa, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka komentuar ne lidhje me draft opinionin final te Komisionit te Venecias per Reformen ne Drejtesi./r/n/r/nXHAFA IN CONFERENCE - Lawmaker, Fatmir Xhafa, speaks during a press conference, where he commented on the draft final opinion of the Venice Commission on judicial reform.

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka përshëndetur ceremoninë e përurimit të godinës së Vettingut dhe nisjes zyrtarisht të këtij procesi. Në pamundësi për të qenë i pranishëm në këtë aktivitet për shkak të angazhimeve jashtë vendit, ministri ka reaguar përmes rrjetit social “Twitter”.

 

 

“Vettingu filloi! 3 vjet punë, impenjim e sakrifica për të mbërritur këtu! Flm të gjithë atyre që besuan në këtë akt historik për drejtësinë! Vetingu për një fytyrë të re drejtësie,force dhe besimin e njerëzve.Të shpresojmë te ata që e kane marrë përsipër këtë mision historik. Urime”, shkruan ministri Xhafaj.

Në ceremoninë e përurimit të godinës së Vettingut, morën pjesë dhe Ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu dhe ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here