Pritja në presidencë, Meta: Askush të mos intimidojë gazetarët

0
791
Presidenti Ilir Meta organizoi një takim me gazetarët në presidencë ku bëri apel për mos intimidimin e gazetarëve.

“Askush të mos intimidojë për asnjë arsye këtë integritet profesional për shkak të profesionit tuaj”tha ai.

Një tjetër apel ishte dhe ndaj institucioneve të veprojnë kur ka akte dhune ndaj gazetarëve.

Pritja në presidencë është bërë në ditën ndërkombëtare kundër krimeve ndaj gazetarëve

Meta e mbylli fjalën e tij për të vijuar me një bisedë miqësore dhe me trokitje gotash me gazetarët, duke deklaruar se ata ishin të mirëpritur gjatë gjithë mandatit të tij si president i Shqipërisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here