Replika te forta ne kuvend,Basha dhe Paloka sulmojne Ramen

0
912

Replika të forta sot nga Kuvendi i Shqipërisë mes Bashës dhe Ramës për çështjen “Tahiri”.

Basha i tha Ramës se ky i fundit është gati të zhvishet edhe lakuriq për të tërhequr vëmendjen nga droga e krimi dhe në të njëjtën linjë me kreun e demokratëve është edhe nënkryetari i Kuvendit Edi Paloka.

“Edhe sikur të zhvishet lakuriq (gjë që ia kujtoi kryetari i PD dhe ai është gati ta bëjë) edhe ti urdhërojë gjithë mediat të paraqesin ate si patriot e opozitën si antishqiptare, prapë nuk do arrijë ta devijojë vëmendjen e as të shpetojë dot nga llumi i krimit ku është zhytur , nuk do ta shpëlajë dot këtë llum. Aty do mbytet…”, shkruan Paloka.

KOMENTI I PLOTË I PALOKËS:

Sot ne Parlament , Rama po tregon se sa i dhemb e i djeg ceshtja e droges dhe krimit qe e ka vene ne qender te goditjeve te gjithe institucioneve nderkombetare.
Nuk pergjigjet dot per akuzat qe e cilesojne si kreun e krimit ne Shqiperi, si autorin e vetem te kriminalizimit te cdo aspekti te jetes ne Shqiperi dhe si eksportues te krimit ne Europe.
Prandaj urdheroi dhe po perpiqet ta ndryshoje thelbin e debatit duke kaluar nga karrotat e Divjakes tek prishja e shtepive ne Himare .
Po nuk i shpeton dot llumit te droges e krimit qe po e mbyt.
Edhe sikur te zhvishet lakuriq (gje qe ia kujtoi kryetari i PD dhe ai eshte gati ta bej) edhe ti urdheroje gjithe mediat te paraqesin ate si patriot e opoziten si antishqiptare, prape nuk do arrij ta devijoje vemendjen e as te shpetoj dot nga llumi i krimit ku eshte zhytur , nuk do ta shpelaje dot kete llum. Aty do mbytet…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here