Basha denoncon: Kapet i riu me 800 mije euro ne makine me patenten e Tahirit,policia e mban te fshehte

0
1160

Përmes një postimi në Facebook, kreu i PD Lulzim Basha thotë se në datën 1 nëntor policia e Elbasanit ka arrestuar një shtetas të cilit iu gjet në automjet 800 mijë euro si dhe një patentë në emër të Saimir Tahirit, por policia e ka mbajtur të fshehtë ngjarjen.

 

 

Satusi i Lulzim Bashës:
Burime të sigurta informojnë se:
“Me date 01/11/2017 eshte arrestuar nga policia e Elbasanit shtetasi O. S. sepse nuk i ka ndaluar postbllokut te policise. Gjate kontrollit ne automjet i jane gjetur dhe sekuestruar 800 mije Euro dhe dy deshmi aftesie per drejtim automjeti ne emer te Saimir Tahirit. Ky rast nuk eshte bere publik ne njoftimet qe ben policia.”
Duke denuar ashpersisht fshehjen e kesaj ngjarje kriminale nga Haki Cako dhe Fatmir Xhafa me urdher te Edi Rames, i kerkoj prokurorise te hetoje e te mos shmange nga pergjegjesia autoret dhe urdheruesit e ketij akti mafioz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here