Kryemadhi: Rama dhe krimi jane nje

0
774

LSI mbledh kryesine, te dielen konventa kombetare

48 orë përpara konventes kombëtare që lëvizja socialiste për Integrim do të mbajë në Tiranë për rolin e ri që do të ketë si forcë opozitare dhe mbi strategjinë që do të ndjekë, Monika Kryemadhi zhvilloi mbledhjen e kryesisë. Përpara drejtuesve të kësaj force politike ajo deklaroi prerazi ndarjen e madhe me qeverinë e Edi Rames, e cila sot është kthyer në zërin e krimit të organizuar. LSI do të jetë zëri i qytetareve dhe nuk do të ndalemi në denoncimet përballë kësaj situate të rëndë shtoi ajo.

Me moton “Qytetari i pari”, LSI do të ketë në këtë 4 vjeçar një rrugëtim të ri politik, duke i qëndruar në ballë frontit opozitar ndaj qeverisë Rama II.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here