Moti neser…

0
1297

 

Sot dhe nesër (dt.4) priten reshje të dobëta lokale pothuajse në të gjithë territorin. Reshjet priten sot në pjesën e dytë të ditës dhe nesër në orët e para të mëngjesit.

Temperaturat

Gjatë ditës së nesërme, sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat ekstreme të ajrit pritet të luhaten:

– Në bregdet – temp. minimale do të zbresin deri në 9 °C, ndërsa ato maksimale do të ngjiten deri në 18 °C;

– Në vendet e ulta – përkatësisht 5 / 19 °C;

– Në vendet malore – përkatësisht 2 / 14°C;

Era pritet të fryjë me shpejtësi deri mesatare në zonat malore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here