Xhaçka prezanton prefektin e Dibrës,Nexhbedin Shehu

0
1967

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka prezantuar sot prefektin e ri të qarkut, Nexhbedin Shehun, ish kolonel në Forcat e Armatosura.

 

 

Gjatë fjalës së saj, Xhaçka tha se Shehu kalon nga pozicioni në Ministrinë e Mbrojtjes që ishte më e qetë, në prefekt.

“Emërimet e ish ushtarakëve, garanci për bashkërendim efikas. Prefektët ish ushtarakë, rezultate më të mira pune në të mirë të qytetarëve.”, tha Xhaçka. Mes të tjerash ministrja u ndal tek emergjencat civile, duke shtuar se ato do të jenë: ‘Unison mes pushtetit qendror dhe Forcave të Armatosura’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here