Denoncimi i Berishes: Tahiri po pergatiste arratisjen bashke me familjen e tij me miratimin e Rames

0
1260

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Saimir Tahiri po përgatiste arratisjen bashkë me familjen e tij. Dhe për këtë, ish-ministri i Brendshëm sipas Berishës ka miratimin e kryeministrit Edi Rama.

 

 

Në denoncimin e fundit e bërë në Facebook, deputeti demokrat shprehet se paratë e gjetura në makinën e biznesmenit të arrestuar O.S. janë të Tahirit.

“Ne fakt prokuroria ka rene ne ere qe Sajmir Tahiri pervec gomones posedon dhe nje jaht tjeter lluksoz.prandaj ka dy patenta,nje per gomonen qe nuk peshon me shum se 20 ton, dhe nje per jahtin qe eshte diku te 50-60 ton.Ky skandal ka per te plasur nga momenti ne moment,sepse Sajmiri me miratim te Rames kishte ber ne plan qe te aratisej me gjith familje

Saimir Trafiku me miratimin e Rames po pregatiste arratisjen,” shkruhet në denoncimin e oficerit dixhital.

Statusi i Berishës

Oficeri dixhital denoncon:

– Saimir Trafiku me miratim te Rames kishte bere plan te arratiset nga vendi!
– Parate qe u gjeten ne makinen e O.S. jane te Saimir Trafikut.
– O.S. i ka marre parate dhe patentat me porosi te Saimirit ne kasaforten e Jahtit te tij
– Jahti luksoz i Saimir Trafikut eshte dhurate qe Habilajt i bene atij beharin qe kaloi.

Lexoni te plote mesazhin e oficerit dixhital! sb

“Doja të bëja të ditur se lekët që i jan gjetur ne makinen e O.S. jane te Sajmir Tahirit!Ai e ka derguar posaçerisht ate per te mare leket tek kasaforta e jahtit te tij qe e ka blere kete behar qe kaloi,ose dhuarate nga Habilajt!!!!Prandaj ndodhen dhe patentat aty,sepse ai e dergoi me nxitim se mos ja gjenin ne jahtine tij prokuroret.Ne fakt prokuroria ka rene ne ere qe Sajmir Tahiri pervec gomones posedon dhe nje jaht tjeter lluksoz.prandaj ka dy patenta,nje per gomonen qe nuk peshon me shum se 20 ton, dhe nje per jahtin qe eshte diku te 50-60 ton.Ky skandal ka per te plasur nga momenti ne moment,sepse Sajmiri me miratim te Rames kishte ber ne plan qe te aratisej me gjith familje.do ju lutesha per arsyet e mija,amonim!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here