Bllokohet nga AKU,  fabrika e pijeve të skaduara…

0
1083

Bllokohet nga AKU një fabrikë pijesh alkoolike në fshatin Nikël, ndërsa janë sekuestruar sasi të mëdha pijesh të ndryshme.

Kontrolli nga AKU-ja është zhvilluar paraditen e sotme, gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale pije të skaduara, ndërsa fabrika ishte jashtë kushteve higjenike.

Policia ka nisur hetimet për drejtuesit e fabrikës së pijeve alkoolike në Nikël.
AKU

aku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here