BOKSIERI SHQIPTAR SHPALLET KAMPION BOTE, MUNDI GJERMANIN

0
2060

 

Boksieri shqiptar Ferit Keta ka mposhtur gjermanin Toni Thes në përballje për titullin kampion bote.

Në duelin e zhvilluar në arenën e boksit në Munih, Ferit Keta u tregua shumë më i përqëndruar dhe nuk i dha asnjë shans rivalit për ta diskutuar përballjen.

Boksieri shqiptar aktualisht është dhe mbajtësi i një rekordi në boksin profesionist pasi ka 9 fitore në 9 takime të zhvilluara.

Përveç titullit që mori ditën e sotme ai është edhe mbajtësi zyrtar i titullit kampion i Europës në “Kick Box”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here