Mesazhi i fortë i ambasadores Vlahutin: Të mos ketë njerëz që shfrytëzojnë ligjin

0
765

 Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Romana Vlahutin, ka përcjellë një mesazh të rëndësishëm për politikën shqiptare. Nga takimi i zhvilluar në ambientet e Ministrisë së Brendshme, ku u prezantua opreacioni i koduar “Forca e Ligjit”, Vlahutin tha se “Dikur njerëzit shisnin shtëpinë për Atdheun, tani shesin Atdheun për shtëpinë”.

 

 

Duke u ndalur tek situata me krimin dhe trakimin e lëndëve narkotike, ambasadorja amerikane tha se duhet të tregohet luftë e vazhdueshme ndaj këtyre fenomeneve.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here