Friday, June 14, 2024
Home Aktualitet Moti i keq pezullon lundrimin detar në Vlorë dhe Durrës

Moti i keq pezullon lundrimin detar në Vlorë dhe Durrës

0
966

 

Në Portin e Vlorës dhe Durrësit është pezulluar lundrimi detar për shkak të motit të keq.

Sipas informacioneve, trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk ka mbërritur në port, për shkak të motit të keq dhe dallgëve.

Dallgët në det të hapur arrijnë deri në 7 ballë, ndërkohë për nisjen e punës në port do të ketë një njoftim të dytë nga autoritetit portual Vlorë.

Edhe në Durrës është pezulluar puna në Port për anijet e tonazhit të ulët dhe të mesëm dhe për anijet e peshkimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here