Monday, June 24, 2024
Home Kronika Itali, shqiptari vret gruan në sy të djalit 8 vjeçar

Itali, shqiptari vret gruan në sy të djalit 8 vjeçar

0
1996

Shqiptarja, Migena Këllezi është vrarë gjatë ditës së sotme nga bashkëshorti i saj Dritan Sulollari.

Ngjarja ka ndodhur në banesën e tyre në komuën Grasica në provincën e Goricas.

Sipas policisë italiane Dritan Sulollari e ka goditur bashkëshorten e saj dias herë me thikë e plaga e marrë në fyt i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Në momentin e ngjarjes në banesë gjëndej dhe djali i tyre 8 vjeçar.

Çifti shqiptar jetonte prej vitesh në Itali e kishin marrë nënshtetësinë italiane. Bashkëshorti Dritan Sulollari aktualisht ishte i papunë. Ai është arredtuar nga policia italiane me akuzën e vrasjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here