Rritet vlera e Strakoshës, ja sa është tani çmimi i portierit shqiptar të Lazios

0
1461

 

Thomas Strakosha është tashmë lojtari me vlerën më të madhe në Kombëtaren shqiptare, bashkë meElseid Hysajn. “Gardiani” kuqezi kushton tashmë 18 milionë euro, deklarojnë mediat italiane.

Portieri Lazios është rritur shumë si lojtar, në këto dy vite te të kaltrit, duke bërë që çmimi i tij të jetë ndër më të lartët në Europë, për portierë.

Sipas “90 min” dhe “Top Calcio News”, Strakosha kushton tashmë 18 milionë euro. Nëse portieri vazhdon me performancën e mirë, atëherë llogaritet që brenda 5 vitesh kartoni i tij të shkojë në vlerën e 30 milionë eurove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here