AKSION I BEFTË KËTË MËNGJES, SEKUESTROHET 1 TON DROGË NË VELIPOJË, ARRESTOHEN TRAFIKANTËT

0
1749

 

Aksion i beftë këtë mëngjes të shtune në Velipojë.

Burime nga policia bëjnë me dije për newsbomb.al se është sekuestruar rreth një ton drogë e llojit canabis-sativa në Vilun të Velipojës, si dhe kanë rënë në pranga disa persona.

Megjithatë, sasia e saktë e drogës nuk konfirmohet ende për shkak se droga është në proces peshimi. Zona e Vilunit është pika ku droga transfortohet me skafe në drejtim të Italisë.

Priten detaje të tjera dhe emrat e të arrestuarve në vazhdim…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here