“Qingja të ngrirë në Shqipëri”, ish-ministri jep shifrat

0
750

 

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti sheh një prapaskenë te mbyllja e shumë thertoreve në vend, që qeveria tha se ishin jashtë kushteve hijeno-sanitare.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Panariti shkruan se “Fushata e mbylljeve te thertoreve nen pretekstin e standarteve te sigurise dhe qe shkaterroi mijera biznese te vogla i sherbeu jo konsumatorit, por nje grushti superbiznesesh te cilet vetem brenda nje jave futen plot 2000 qingja te ngrire dhe 700 qingja te gjalle importi duke nxjerre jashte loje qindra blegtore dhe tufat e tyre”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here