TROKET DIMRI I ASHPËR, RESHJE BORE NË VEND, JA ZONAT QË DUHET TË BËHEN GATI

0
2422

 

Temperaturat janë ulur ndjeshëm në muajin nëntor dhe moti sa vjen e bëhet më i ashpër.

Sipas meteoalb pas të hënës në vend do të shfaqen temepratura dimri. Sakaq shton se mbrëmja e së hënës sjell rënie të ndjeshme të temperaturave në të gjithë territorin dhe reshje dëbore gjatë natës, në zonat malore.

“Shqiperia me temperatura dimri pas se henes dhe vijon……!Temperaturat e ajrit rriten gjatë mëngjeseve ndërsa pësojnë rënie me 2 – 3°C gjatë orëve të mesditës, më e ndjeshme në zonat Veriore dhe Lindore. Mbrëmja e së hënës sjell rënie të ndjeshme të temperaturave në të gjithë territorin dhe reshje dëbore gjatë natës, në zonat malore”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here