Formacionet zyrtare te dy skuadrave,Shqiperi-Turqi

0
811

Dy trajnerët e kombëtareve të Shqipërisë dhe Turqisë kanë shpallur formacionet zyrtare me të cilat skuadrat do të zbresin në fushë për miqësoren e cila do të luhet në Antalya dhe do të vlejë për përgatitjet e Europianit 2020.

 

 

Bie në sy se Shqipëria do të luajë me një formacion sulmues ku tekniku Christian Panucci ka zgjedhur të zbresë në fushë nga minuta e parë në vijën e parë të sumit Grezdën, Sadikun dhe Roshin.

Formacionet

Turqia: Babacan, Jardimci, Aziz, Sojuncu, Turan, Jukuslu, Ozjacup, Calhanoglu, Under, Karaman, Tosun

Trajner: M. Lucescu

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Veseli, Lenjani, Lilaj, Xhaka, Memushaj, Roshi, Grezda, Sadiku

Trajner: C. Panucci

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here