U largua nga Kombëtarja, Strakosha do jetë gati për derbin e Romës

0
851

Pak ditë më parë Thomas Strakosha u largua nga grumbullimi i Kombëtares në Antalya pasi portierit i ishte shfaqur dëmtimi i vjetër. Menjëherë 22-vjeçari udhëtoj drejt Italisë te klubi i tij Lacio për ekzaminime të mëtejshme.

 

 

Sipas raportimeve, gardiani, nuk ka asgjë për t’u qetësuar dhe nuk do të humbasë asnjë ndeshje me ekipin e tij ashtu siç ishte krijuar frika më parë. Të shtunën në orën 18:00 luhet derbi i Romës dhe shqiptari do të vendoset mes katërkëndorit ku me shumë mundësi do të dhurojë një tjetër paraqitje për t’u mbajtur mend.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here