Basha: Rama është gati të zhvishet lakuriq për të mbrojtur Tahirin, por nuk do t’ia dalë

0
818

Gjatë një deklarate për mediat, ku komentoi projektbuxhetin e qeverisë për vitin 2018, kreu i PD u pyet nga gazetarët edhe për çështjen ‘Tahiri’.

Ai tha se kryeministri Edi Rama është i gatshëm të zhvishet lakuriq për të mbrojtur ish ministrin e Brendshëm.

“Edi Rama është gati të zhvishet lakuriq për t’iu shmangur pyetjes se pse e mbrojti Saimir Tahirin? Pse nuk thotë një fjalë për paratë e drogës dhe patentat e lundrimit të Tahirit të kapura. Ka dy javë që hesht për që t’i shmanget këtyre pyetjeve. Ai po bën dhe do bëjë gjithçka, por nuk do t’ia dalë”- tha Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here