MEGAOPERACIONI I DROGËS SHQIPËRI-ITALI, MES TË ARRESTUARVE DHE NJË GRUA SHTATZËNË, ZBULONI KU E FSHIHTE DROGËN

0
1187

 

Nga 26 të arrestuarit, 21 janë lënë në burg ndërsa 5 me arrest shtëpiak, prej këtyre 19 janë italianë dhe 7 janë shqiptarë, 4 prej shqiptarëve janë banues në shqipëri, shkruan teleclubitalia,raporton newsbomb.al.

Operacioni i koduar “Smoke Snake” u finalizua pas një pune disa mujore nga ana e prokurorisë së Napolit dhe Guardia di Finanza të Casertës.

Detaji më i veçantë i këtij operacioni ishte se midis të arrestuarve ishte dhe një grua shtatzënë, e cila përdorej për transportimin e drogës.

Ajo përpiqej ti shmangej kontrolleve në portin e Barit duke e fshehur drogën në pjesën e barkut, poshtë rrobave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here