Ai është 26-vjeçari Arbri Tota, rezident në Bergamo dhe ka rënë në prangat e policisë për shpërndarje kokaine.

Policia italiane përfundoi dje në Codemondo, Reggio Emilia një operacion kundër trafikut të lëndëve narkotike.

Pasi kishin marrë një sinjal nga banorët e zonës, tre patrulla ndoqën një të ri, në rrugën Pantaleone, në afërsi të varrezave.

Pasi zbriti nga makina e tipit Fiat Punto i riu la disa kavanoza qelqi, të cilët zakonisht përdoren për konservimin e ushqimit, afër një muri midis disa bimëve, shkruan reggioonline, raporton newsbomb.al.

Më pas patrullat e policisë u ndanë, një e ndoqi të riun deri në banesën e tij në Pieve, policët e tjerë morën kavanozët brenda së cilëve kishte kokainë.

Agjentët pritën derisa ai doli nga banesa dhe më pas e ndalian në rrugën Simonazzi në Reggio Emilia.

Na kërkimi tjetër në banesë u zbulua pjesa tjetër e drogës, 75 gram e ndarë në 120 kavanoza qelqi gati për shitje.

U sekuestruan dhe  dy celularë dhë 1300 euro.

I riu u identifikua si shqiptari 26-vjeçar Arbri Tota, rezident në Bergamo i cili u arrestua për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

26-vjeçari Tota aktualisht ndodhet në qelitë e paraburgimit në pritje të vendimit të gjykatës.

LEAVE A REPLY