Denoncimi/Berisha: Doganieret e Narkoshtetit kalojnë kamionin kontrabandë dhe arratisen ne Greqi!

0
1094

Policia e Shtetit goditi sot një rast kontrabande nga pika e kalimit kufitar të Qafë Botës në Sarandë, ndërsa nuk mundi të arrestonte 4 personat e përfshirë në këtë aktivitet të paligjshëm, përkatësisht dy doganierë dhe dy shoferë.

Por, ish-kryeministri Berisha shkruan se kontrabandë në këtë pikë është e vazhdueshme dhe se katër personat që i shpëtuan policisë janë larguar drejt Greqisë.

Berisha: Doganieret e Narkoshtetit te Norieges kalojne kamionin kontrabande dhe arratisen ne Greqi!

Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital! sb

“Si kalove z.doktor?

Po ju bej me dije se dje kane kapur nje kamion me mallra kontraban ne aksin qaf-bot sarande.kamioni ka kaluar nga pika doganore qaf-bot.personi kryesore ne kete mega kotraban qe ka kohe qe vazhdon esht pergjesi i turnit endri dafa i cili ka nje ceshtje ende te pa mbyllur ne ne prokurorin e fierit me skandalin e naftes qe eshte bere publike nga criwn axhens.endri gjithashtu esht miku i ngusht i mirjan priftit.gjithashtu i ndihmuar dhe drejtori i kufirit perparm xhafer i cili mer pjesen rregullisht nga endri dafa.gjithashtu dhe miku i ngusht i cakos.te pershendes!

Dhe dicka tjeter shum pikante,i qith turni i doganes qaf-bot jane aratisur ne greqi”

“Mirdita.

Nje fakt shume i rende ne kufirin e doganes se Sarandes.

Policia e krimit ekonomik te Sarandes dje sekuestroi nje kamion plot me televizora kontrabande qe sapo u futen nga dogana e Q.Botes.

Kamioni i kaluar kontrabande nga doganieret e ndrikulles se doganave u kap ne flagrance.

Behet fjale per nje grup te organizuar dhe qindra miliona leke.

Por hetuesit e doganave duan ta mbyllin dhe ta fshehin kete fakt trondites ku kalon kamioni diten per diell pa asnje dokument.

Prokuroria po kerkon doganieret qe u arratisen menjehere ne token greke.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here