“Forca e Ligjit”,Xhafaj flet prerë: Të vendosur për spastrimin e krimit

0
784
Deputeti i PS Fatmir Xhafa, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka akuzuar Komisionin Qendror te Zgjedhjeve KQZ se duke ndryshuar fleten e votimit po cenon rende procesin zgjedhor.

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka përshëndetur aksionin e policisë “Forca e ligjit” në qytetin e Fierit, ku u arrestuan 3 persona. Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, ministri Xhafaj thekson se kjo është goditja e parë ndaj grupeve të narko-trafikut, ndërsa thekson vendosmërinë në vijimin e këtij aksioni.

 

 

“Në Fier u realizua goditja e parë e #ForcaELigjit: një grup më pak nga lista e narkotrafikut, tashmë i asgjësuar. Përgëzime Policisë Fier dhe strukturave të Drejtorisë Qendrore për këtë sukses! Të vendosur për spastrim të plotë të grupeve kriminale dhe sekuestrim të aseteve të tyre”, shkruan ministri Xhafaj.
WhatsApp Image 2017-11-15 at 18.28.35

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here