Ishin me mision në Angli dhe nuk u kthyen, nis hetimi për 4 ushtarët shqiptarë

0
879

Prokuroria ka nisur hetimet për 4 ushtarakë shqiptarë për dezertim. Mësohet se 4 komandot ishin me mizion në Angli por nuk janë kthyer më.

 

 

Ka qenë Ministria e Mbrojtjes që ka bërë denoncimin në prokurori për dezertimin e komandove dhe më pas Prokuroria ka nisur hetimet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here